Тазгодишното издание на Международния театрален фестивал „Варненско лято“ ще се проведе от 31 май до 11 юни. За 12 дни зрителите ще могат да видят 38 събития, включени в програмата. Мотото тази година е „Театърът – по-интензивната реалност“.
ОТКРИВАНЕ – „Фауст“, Драматичен театър-Варна, от 18:30 до 21:00 часа, cцена „Филиал“.
„Насекомото“ – Театър на огъня и сенките – Фаертър, 20:30 – 21:15.
Драматичен театър „Стоян Бъчваров” – Варна
Фауст
от Й. В. Фон Гьоте
ПРЕМИЕРА
сценична версия и режисура – Лилия Абаджиева
участват – Гергана Плетньова, Александър Илинденов, Биляна Стоева, Васил Читанов, Веселина Михалкова, Владислав Виолинов, Даниела Викторова, Михаил Мутафов, Нели Вълканова, Пламен Димитров, Свилен Стоянов, Стоян Радев, Теодора Михайлова, Тони Карабашев, Христо Христов, Юлияна Чернева
Театър на огъня и сенките – Фаертър, България
НАСЕКОМОТО
хореография – Розалия Митрова
участват – Илияна Облакова, Михаил Давидов, Иван Иванов, Розалия Митрова, Пламен Иванов, Силвия Кацарска, Любомир Георгиев
Театър на огъня и сенките „Fireter“ е специализиран в представянето на зрелищно огнено шоу. Формацията е създадена с идеята за разчупване на границите между публика, сцена и актьор и за тази цел използва разнообразни средства – кокили, огън, светлини, фойерверки. „Насекомото” е новият проект на театъра, чието въздействие се засилва и от нестандартното място на изпълнение. Това е легенда за приказни същества дошли от далечна земя, които се срещат с хората… Това е свят изтъкан от красотата на огъня, сенките и възможността им за безкрайни превъплъщения в различни лица, форми и състояния.
„Хей, момиче!“, Сосиетас Рафаело Санцио – Чезена, Италия. 20:15 – 21:30, на Основна сцена.
„Театралният костюм извън театъра“, фотографска изложба, 22:00 – 22:15, сцена „Художествена галерия“.
Джаз концерт на Варненски камерен оркестър, 22:15 – 23:15, сцена „Художествена галерия“.
Ашкал Алван / Кристин Том – Хоумуъркс II – Бейрут, Ливан
„В търсене на изчезналия служител“
автор и режисьор – Раби Мруе
участват – Раби Мруе, Хатем Имам
“Миналата сряда по обяд служител във финансовото министерство, на име Р. С., е изчезнал безследно. Жена му се бори за правото да разбере къде и защо е задържан. Изчезването на Р. С. представлява не само трагедия за неговото семейство, но и доказателство за пълната липса на уважение към гражданите”. Въз основа на това съобщение в пресата Раби Мруе, в ролята си на телевизионен журналист, се отправя в търсене на истината, опирайки се на всякакви сведения по случая. След успешно представяне на сцените на най-престижните международни фестивали като Festival D’Avignon и WienerFestwochen нашумелият спектакъл на провокативния ливански артист идва и в България.
с превод на български език
Сосиетас Рафаело Санцио – Чезена, Италия
„Хей, момиче!“
спектакъл на Ромео Кастелучи
участват – Силвия Коста, Натали Лара Санчез
Наричат Ромео Кастелучи „най-дръзкия и изобретателен създател на образи в съвременния театър”. Чрез смесването на сценични и визуални жанрове с нови технологии, енергията в неговите спектакли завладява чрез телата, материята, движението, звука и образите. Този подход му носи световна популярност, Европейската награда за нови театрални форми, титлата Кавалер на Френския орден за изкуство и литература и др. Кастелучи за първи път гостува в България с „Хей, момиче!” – зрелищно визуално пътешествие, изследващо женското тяло и сетивност, и техните метафори. Спектакъл, който се случва на границата, в която се пресичат сцената, образите и съзнанието. Там, където картините въздействат най-мощно и стигат директно до сърцето.
с превод на български език
ДЖАЗ КОНЦЕРТ
диригент – Ганчо Ганчев в програмата Гершуин, Кол Портер, Гарнер, Вапиров, АББА, Денев, Бах и др.
аранжимент – Любомир Денев и Анатолий Вапиров
участват – Ивелина Балчева (вокал), Любомир Денев (пиано), Анатолий Вапиров (саксофон) и Варненски камерен оркестър
„Да отвориш рана“, Театър „Българска армия”, 20:00 – 21:15, на Основна сцена.
КОМПАНИЯ МЮТ – ДАНИЯ
„Да стигнеш пода с глава“
по идеи на Каспер Равнхой, Джейкъб Стейдж
участват Каспер Равнхой, Джейкъб Стейдж, Томас Бентин, Зигрид Хусйорд
„Да стигнеш пода с глава“ е елегантен, комичен, въздействащ и силно експресивен спектакъл, замислен като коментар върху несекващата тема защо откакто свят светува, човек винаги успява напълно да обърка живота си. Оригиналният танцов език поставя на истинско изпитание физическите способности на човешкото тяло, а мистичната панаирна атмосфера с изпълняваната на живо музика от известната група VALRAVN съчетава суровия звук на традиционните инструменти от скандинавския фолклор с модерен електронен саунд. Международният състав включва изпълнители от Фарьорските острови, Дания, Норвегия и Швейцария/ Еквадор. Със спектакъла е официално открит шоуйкесът на съвременния датски театър през ноември 2009 г.
с превод на български
Театър „Българска армия”
„Да отвориш рана“
от Боян Папазов
режисьор – Иван Добчев
участват – Христо Петков, Цветан Алексиев, Георги Къркеланов, Васил Михайлов, Георги Кадурин, Тигран Торосян, Леонид Йовчев, Веселин Анчев, Милен Миланов, Георги Новаков, Мирослав Косев, Стойко Пеев, Мирослав Пашов, Николай Тодоров, Мимоза Базова, Анастасия Ингилизова, Лидия Инджова, Гергана Данданова
„Да отвориш рана“ (1976 г.) е първата пиеса на Боян Папазов, която е била забранена поради изразената различна от официалната, позиция в оценката на Априлското въстание. Днес режисьорът Иван Добчев поставя текста като „литургично действо“, дълбаещо дълбоко в националната памет и народопсихология. Спектакъл, който поражда дискусии и дава по-особен поглед към знаменателно за българската история събитие.
от Патрик Зюскинд
режисьор Десислава Шпатова
участват Снежина Петрова, Владимир Пенев
„Гълъбът“ на немския автор Патрик Зюскинд представя живота на самотен пазач в банка. Един ден на прозореца му се появява неканен гост – гълъб. Тази неочакваната среща разбива спокойствието на неговото нормално съществуване и още повече засилва изкривената перспектива на неговите възприятия. Историята на самотника се превръща в необичаен театрален диалог между двама от най-добрите съвременни български актьори Владимир Пенев и Снежина Петрова (ИКАР 2010 за поддържаща женска роля) разтеглен в крайностите на безспирното говорене и безкрайното мълчание.
с превод на английски
Нов български университет
„ЦАР И ВОДОПРОВОДЧИК“
сатирична буфо-опера
постановка – Румен Цонев
либрето – Георги Ивчев, Георги Христов, Любомир Пеевски
участват – Красимир Спиридонов, Христина Пипова, Борис Лапшов, Боян Тонев, Филип Гуляшки, Галин Великов, Данаил Григоров, Георги Велизаров-Жоро, Яна Каменова, Ася Русанова, Яна Дамянова, Жак Робърт Яков
от Торстен Бухщайнер
режисьор – Василена Радева
участват – Ангелина Славова, Койна Русева, Искра Донова
Пиесата NORDOST на съвременния немски автор Торстен Бухщайнер пресъздава събитията от чеченския терористичен атентат в „Театъра на Дубровка” през октомври 2002 г. в Москва. Тя сблъсква с почти документално звучене три противоположни гледни точки към трагичното събитие – на чеченката Зура, на лекарката Тамара, чийто съпруг е бил войник в Чечня, и на обикновената рускиня Олга. Младият режисьор Василена Радева създава въздействащо и полемизиращо представление, представящо историческите събития в цялата им сложна истина и добавя автентични кадри от действията на президента Путин, позицията на журналистката Ана Политковская и реакции на свободни граждани. Документална драма за ада – такъв, какъвто само хората могат да създадат.
с превод на английски
Народен театър „Иван Вазов”
КОЗАТА или КОЯ Е СИЛВИЯ?
(бележки към дефиницията за трагедия)
от Едуард Олби
pежисьор – Явор Гърдев
yчастват – Бойка Велкова, Михаил Билалов, Юлиан Вергов, Иво Аръков
Щастливо жененият и успешен архитект Мартин Грей (Михаил Билалов, Икар 2010 за главна мъжка роля на САБ) изповядва пред свой приятел, че е влюбен в друга, на име Силвия, която се оказва… коза. Това признание, нарушаващо едно от най-големите човешки табута, взривява комфорта на семейното му щастие. Зрителите стават свидетели на една семейна и човешка катастрофа, представен от великолепен театрален състав. Отличената с най-авторитетната американска награда за драматургия «Тони» пиеса изгражда нова хипотеза за трагичното днес, като поставя въпроса докъде се простират границите на интимността и самотата, на способността ни да разбираме другия.
с превод на английски
Проект на Венелин Шурелов – SubHuman Theatre
„TABULA RASA“
пърформанс/инсталация – Венелин Шурелов
Известният сценограф Венелин Шурелов (носител на първа нарада на конкурса на Mtel за Съвременно българско изкуство) гостува със своя проект „Tabula rasa”. Авторът превръща тялото си в платно, поставено в голяма кутия, върху което зрителите могат да рисуват с маркери през множеството отварящи се сектори.
от Константин Илиев
режисьор – Иван Добчев
участват – Ирмена Чичикова, Христо Бонин
В атмосферата на тежката национална катастрофа през 1913 г. Яворов изживява дълбока житейска и творческа криза. Лора е обсебена от непреодолима ревност. Сенките на други жени стоят между тях. Една вечер, в която чувствата помитат задръжките на разума. Вечер, която завършва с два изстрела. Пиесата „Нирвана” от Константин Илиев вече трето десетилетие е по българските и европейски сцени. Режисьорът Иван Добчев се взира в нейните дълбоки конфликти и исторически пластове, а младите актьори придават нов интензитет на драматическото й преживяване.
Театър „Андрей Муресану” – Сфънту Георге, Румъния
Лучия се пързаля по леда
от Лаура Синтия Черниаускайте
режисьор – Раду Африм
участват – Андрей Рока, Далиел Рицеа, Флорин Видамски, Елена Попа, Клаудия Арделеан, Йоана Костеа, Фатма Мохамед, Себастиян Марина
Раду Африм е един от най-популярните и талантливи млади румънски режисьори, но същевременно с това е и един от най-провокативните. Неговите представления се отличават със специфичен театрален език, който свързва в интересни съчетания визуалните кодове на XXI век с класически и съвременни пиеси. «Лучия се пързаля по леда» на известната литовска писателка и авторка на пиеси Лаура Синтия Черниаускайте е необикновена история за история за човешкото съзряване и болезненото търсене на любов, което често ни изправя и пред морални избори. Феликс и Лучия са млада двойка, която живее заедно вече шест години. И както обикновено, вечер след работа те минават през магазина. Този път обаче Лучия съобщава на Феликс, че го напуска…
с превод на български език
АКУСТИЧНО ТРИО 3000
/концерт/
участват Веселин Койчев, Иван Лечев, Цветан Недялков
от Яна Борисова
режисьор – Галин Стоев
участват – Радена Вълканова, Стефан Вълдобрев, Вежен Велчовски, Снежина Петрова, Владимир Пенев
Фани се е вглъбила в макета за градина, който изгражда в своя цветарски магазин. С лекотата на игра той притегля към себе си нейните приятели и ги събира в странен любовен четириъгълник, в който сякаш се случват по-скоро движения на душата, отколкото видими събития. Спектакълът печели в две от най-престижните категории на наградите «Икар» – за драматургичен текст и режисура, и категорично заявява Яна Борисова като откритието на съвременната българска драматургия след успешния й дебют преди две години с «Малка пиеса за детска стая». Специално за да постави нейния нов текст, у нас отново се завърна работещия предимно в Белгия и Франция международно признат български режисьор Галин Стоев.
с превод на английски
Малък градски театър „Зад канала”
„Дама Пика“
по А. С. Пушкин
постановка – Бина Харалампиева
участват – Илка Зафирова, Василена Атанасова, Христина Караиванова, Таня Пашанкова, Атанас Атанасов, Филип Аврамов, Александър Кадиев, Евгени Будинов, Никола Мутафов
По време на буйната си хазартна младост в Париж графинята известна като Дама Пика сключва сделка с Дявола – граф Сен Жермен, за когото се носят легенди, че е на 1000 години и може би е безсмъртен. Сделката: младата графиня се сдобива с огромно богатство, след като графът й казва трите печеливши карти. След големия успех обаче, графинята губи страстта си към хазарта… Опасна игра, тъмна сделка, голяма печалба…изискваща висока цена. С поканата към съвременната театрална версия на класическата пушкинова повест, МТФ Варненско лято отбелязва 20 годишнината от основаването на Малък градски театър „Зад канала”.
Иво Димчев – България/ Белгия
„SOME FAVES“
концепция, текст, музика, изпълнение – Иво Димчев
Най-често определят Иво Димчев като ексцентричен, докато авторитетното списание ballettanz го нарежда сред най-обещаващите артисти на международната сцена за съвременен танц. В „Som Faves” („Някои предпочитания”) той отново е непредвидим. Представлението му се състои като променяща се компилация от сцени, базирани на многоброен списък от теми (идеи, хора или предмети), с които той се чувства свързан. Автобиографично и фикционално се смесват, пеенето се превръща в хореография, изпълнителят – в произведение на изкуството. Премиерата на „Somе Faves” се състои на фестивала „Танц през август” 2009 в Берлин и е представяна на изложбата-конкурс „Награди за съвременно българско изкуство на М-Тел 2008”.
спектакълът е на английски език
Компания „Дрифт” – Цюрих, Швейцария
Черен Петър
/не концерт/
спектакъл на Масимо Бертинели, Франсоа Жендр, Петер Шелинг
След спектакъла „Звукова машина” (взел участие на МТФ „Варненско лято” 2003), компания „Дрифт” показва нов своеобразен театрален концерт, интригуващ със заладяващата музика създадена с помощта на компютърни технологии, странни машини и предмети от ежедневието, които сякаш оживяват. И въпреки уточнението в заглавието, че това е „не концерт” зрителите ще се насладят на любопитна музика, много хумор и визия.
7 юни
„Дама Пика“, МГТ „Зад канала”, 19:00 – 20:30, на Основна сцена.
„Хотел Матусал“, Imitating the Dog – Обединено кралство, 19:00 – 20:15, сцена „Филиал“.
текст и режисура – Пийт Брукс, Андрю Куик
участват – Саймън Уейнрайт, Морвън Макбет, Ричард Малкълм, Анна Уилсън
Хари e рецепционист в хотел някъде в Европа по време на война. Той е доволен от спокойната си работа, но има проблем – не може да си спомни как се е озовал в хотела, нито какво е правил преди това. Дори не е сигурен дали Хари е истинското му име. „Хотел Метусела” на новаторската компания „Imitating the Dog” сглобява парчета от историята за една амнезия посредством кинематографични образи в стила на филм ноар и следвоенното британско кино, в необичайно съчетание с живо актьорско присъствие. Резултатът е стилен визуален театър, разказващ една вълнуваща история за желанието и загубата на любовта.
с превод на български език
Masa Kolar & Zoran Markovic – Загреб, Хърватска
„BоNеT“
хореография – Лео Мужич, Маша Колар и Зоран Маркович
постановка – Владимир Кончар
участват – Маша Колар и Зоран Маркович
Носителката на наградата «Mary Wigman” Маша Колар и независимият артист, хореограф и учител Зоран Маркович представят своите три танцови миниатюри обединени от заглавието BoNeT. Темите в тях са почерпени от кошмарите и опита на самите артисти. Поднесени като красив експеримент (DO YOU STILL FEED THE ANIMAL? / COLOR – LAB / BONET) те пресъздават живота на всеки един от нас, където съществуването се определя от малки порции любов, време, страст, пари, търпение, удоволствие и какво ли още не.
„Шинел“, Театър „Кредо”, 20:00 – 21:30, зала „Филиал“.
„Както ви харесва“, Нов Български университет, Университет Бейт Цви – Тел Авив и Югозападен Университет Джорджтаун, Тексас, 20:00 – 21:45, сцена „Куклен театър“.
Айрин Ерсоз – Истанбул, Турция
„Къщата на имената“
текст, режисура и изпълнение – Айрин Ерсоз
Танцьорката и хореограф Айрин Ерсоз е родена в България, но принудително заминава да живее в Турция през 1989 г. През живота си е принудена да смени своето името пет пъти. Причините са разнообразни – етнически, емиграционни, любов довела до брак. Анализирайки промените, настъпили в живота й при всяка смяна на името, тя създава танц, изграден върху тези ключови моменти. Те водят до смяна не само на идентичността, но и на всичко, което новото име носи със себе си – пол, тяло, социална класа и съответно нов отделен танц, чиито граници в цялото й солово изпълнение са разширени посредством различните фонове от текст, видео и музика.
Нов драматичен театър „Сълза и смях”
„За вредата от тютюна и други шеги“
от А. П. Чехов
режисьор – Елена Панайотова
участват – Стефан A. Щерев, Стефка Янорова, Александра Сърчаджиева, Явор Борисов, Владимир Пенев, Веселин Мезеклиев
Утвърден като един от авторите на модерната драма, Чехов придобива известност и с малките си комедии. В избраните едноактни „шеги” „Мечка” и „Предложение” ситуациите на мигновено влюбване и предложение за брак са изведени до екстремни преживявания, в които човек с усилие преодолява страховете си или се отдава стремително на своите страсти. В „За вредата от тютюна” един мъж, след дългогодишен брак, е все още в екстремна ситуация на оцеляване. Всички тези теми за влюбването, брака и напрежението между половете, оригиналната режисьорка Елена Панайотова раздвижва в елегантен комедиен пъзел на човешки мании и страсти.
Театър „Кредо”
„Шинел“
по Н. В. Гогол
идея , сценарий, сценична адаптация и сценография – Нина Димитрова, Васил Василев – Зуек, Светлозар Гагов
участват – Нина Димитрова, Васил Василев – Зуек
Една история за живота на обикновен чиновник, който умира заради откраднатия си шинел, броди нощем като призрак из Петербург и свлича от раменете на хората техните шинели. История за свободата на човешкия дух, който не може да бъде закопчан в никакъв шинел. Един от най-успешните български спектакли, който вече 18 години е на сцената с повече от 500 представления на 9 езика, игран е над 150 международни фестивала, включен в Топ 20 на престижния Единбургски фестивал’97 (Обединено кралство), с 13 международни награди и специалната награда „Икар” на САБ за принос в популяризирането на българския театър по света.
с превод на английски
9 юни
„Сънят на Наташа“, Театрален департамент към универитета в Таусън, Мериленд, 18:00 – 18:50, сцена „Куклен театър“.
„Вишнева градина“, Народен театър „Иван Вазов”, 19:00 – 21:30, на Основна сцена.
театрален департамент към университет Таусън, Мериленд
„Сънят на Наташа“
от Ярослава Пулинович, превод – Джон Фрийдмън
моноспектакъл на Джулия М. Смит
дизайн – Андреа Крикович и Ерик Найтингейл
отговорник сцена – Сара Лойд с превод на български език
Народен театър „Иван Вазов”
„Вишнева градина“
от А. П. Чехов
постановка – Крикор Азарян
режисьор – Гаро Ашикян
участват – Мария Каварджикова, Ани Пападопулу, Радена Вълканова, Валентин Ганев, Деян Донков, Захари Бахаров, Марин Янев, Рени Врангова, Валентин Танев, Петър Попйорданов, Христина Караиванова, Наум Шопов, Владимир Карамазов
„Вишнева градина“ (Икар 2010 на САБ за най-добро представление) е последната постановка на Крикор Азарян, удостоен посмъртно от Съюза на артистите с още една специална награда „Икар” за чест и достойнство. Тя е и закономерен финал на неговия триптих по Чехов, включващ още „Чайка” и „Три сестри”. „Вишнева градина” е призната за един от шедьоврите в световната драматургия. Историята за разорените помешчици Раневская и Гаев, които не са в състояние да издържат вече своето имение, и то попада в ръцете на сина на крепостни селяни Лопахин, би могла да се чете като абсурдна комедия, екзистенциална драма или социална трагедия. Крикор Азарян остава да прозвучи нейната полифоничност и показва живота като сцена на неумолимия ход на времето.
Малък градски театър „Зад канала”
Апокалипсисът идва в 6 вечерта
от Георги Господинов
режисьор – Маргарита Младенова
участват – Илка Зафирова, Светлана Янчева, Владимир Пенев, Малин Кръстев, Пенко Господинов, Стоян Младенов, Никола Мутафов
В късния октомври един град е в парализа под заплахата на невидим снайперист. Хората са залепени за телевизорите и извънредните вечерни новини в 6 – час на внезапни откровения и отмъщения. Всеки би могъл да е убиец. И жертва. Истории за това как минаха българските ‘90-те и как, според автора, „влязохме в новото хилядолетие с по един микроапокалипсис в аванс”. Нова пиеса на един от най-добрите и международно признати съвременни български писатели Георги Господинов, в която е открита оригинална самоиронично-драматична форма, отрязаваща съвременната действителност.
по Жан Жьоне
превод, сценична адаптация и режисура – Петър Денчев
сценография – Мариела Малова
участват – Албена Григорова, Лиляна Шомова, Лилия Гелева
Малък градски театър „Зад канала“
Ритъм & Блус
спектакъл на Румен Цонев
участват Христо Мутафчиев, Филип Аврамов, Стоян Младенов, Петър Калчев, Стела Стоянова, Албена Михова, Йорданка Илова, Симеон Бончев, Жени Александрова
Забавен и атрактивен спектакъл-концерт с едни от най-музикалните актьори на “Зад канала”, в който ще разберете нови и неподозирани неща за най-полулярните оперни арии, поп, рок и джаз хитове и ще ги чуете по нов начин под палката на изтъкнатия театрален композитор и музикант Румен Цонев. Незабравимо и артистично шоу с прекрасни актьори! МТФ „Варненско лято” отново кани шоуто след гостуването му през 2007 г., този път по повод 60-годишния юбилей на Румен Цонев.
We use cookies on our website to give you the most relevant experience by remembering your preferences and repeat visits. By clicking “Accept”, you consent to the use of ALL the cookies.
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Cookie
Duration
Description
cookielawinfo-checbox-analytics
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checbox-functional
11 months
The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checbox-others
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-necessary
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-performance
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
viewed_cookie_policy
11 months
The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
3 replies on “Програма на Международен театрален фестивал „Варненско лято“ 2010”
Блог: Програма на Международен театрален фестивал „Варненско лято“ 2010 http://dtsonev.nailsecrets.eu/blog/varna-summer-2010-663/
Блог: Програма на Международен театрален фестивал „Варненско лято“ 2010 http://dtsonev.nailsecrets.eu/blog/varna-summer-2010-663/
[…] This post was mentioned on Twitter by Dimitar Tsonev. Dimitar Tsonev said: Блог: Програма на Международен театрален фестивал "Варненско лято" 2010 http://dtsonev.nailsecrets.eu/blog/varna-summer-2010-663/ […]