Знамето на България (според БРФК)

Снимката по-долу представлява сертификат за Балкански шампион, който БРФК издава на кучетата-шампиони, спечелили титлата. Според организацията, българското знаме изглежда маааалко по-различно, отколкото е в действителност…


цък за по-голяма версия

Нарочно заличих името на кучето, породата и собственика му, защото тия от БРФК са достатъчно малоумни, че да седнат да правят проблеми и да режат на предстоящите изложби хайванчето заради некадърността си.

Edit: На второ четене забелязвам, че не само са омотали знамето, ами са пропуснали да сложат и дата на издаване…

Още един бонус от същата серия – Сертификат за национален шампион на РБългария, издаван от БРФК. Дружеството определено има проблем с дизайнерите си, тъй като на втория сертификат, за сметка на знамето и липсващата дата, името на Междунарoдната киноложка федерация (FCI) е оакано…


цък за по-голяма версия

Lord of the Dance отново в България

Невероятните Lord of the Dance (wikipedia) отново идват в България по покана на Арт България. Грандиозният спектакъл, който не е за изпускане, ще е на 3 юни 2008 г. от 21 ч. в зала 1 на НДК.

Този път, за разлика от 2002-а, у нас идва да потропва бодро Първи състав, в който навремето (до 1998-а) е играл основателят на Lord of the Dance, Майкъл Флeтли. Зрелището наистина си заслужава, особено пък и след уверението, че билетите ще са по джоба на средностатистическия български любител на ирландското музикално и танцово изкуство. Като мен и теб, нали?

Пък и предвид факта, че през следващите поне 5 години не се предвижда завръщане на трупата на Балканите, събитието определено не е за изпускане.

Ако тази информация ви е малко, ето контактите на някаква шматка жена, която ме наспами яката…

Eliza Stoeva
spam here –> elistoeva@gmail.com <-- spam here Art BG Tel. 0894 608 707

Бавна помощ

бавна помощ
(click за голям размер в Picasa)

Поредната подвеждаща реклама. Въпреки че надписът гласи „Бърза помощ“, иде реч за „Бавна помощ“ – идва бавно, защото бързо не може – бучи, трака и оставя резервни части по пътя…

Номинации за Аскеер 2008

Забележка: Това са номинациите. Спечелилите могат да бъдат видени тук.

Театър „Българска армия“ и Фондация „АСКЕЕР“ обявиха номинациите за престижните театрални награди Аскеер 2008. Наградите се връчват като знак на уважение и съпричастност към творческото дело през изминалия театрален сезон.

I. ПОДДЪРЖАЩА МЪЖКА РОЛЯ

  1. Стоян Алексиев за ролята на Граф Шабелски в „Иванов” от А. П. Чехов, режисьор Маргарита Младенова, Народен театър „Иван Вазов”
  2. Цветан Алексиев за ролята на Сольоний в „Три сестри” от А. П. Чехов, режисьор Крикор Азарян, Младежки театър „Николай Бинев”
  3. Юрий Ангелов за ролята на Дукът на Милано в „Двамата веронци” от Уилям Шекспир, постановка Борислав Чакринов, Драматичен театър „Адриана Будевска” – Бургас

II. ПОДДЪРЖАЩА ЖЕНСКА РОЛЯ

  1. Вяра Коларова за ролята на Лорд в „Укротяване на опърничавата” от Уилям Шекспир, режисьор Мариус Куркински, Държавен сатиричен театър „Алеко Константинов”
  2. Жорета Николова за ролята на Бабакина в „Иванов” от А. П. Чехов, режисьор Маргарита Младенова, Народен театър „Иван Вазов”
  3. Снежина Петрова за ролята на Дагни Юел в „Стриндберг в Дамаск” от Георги Тенев и Иван Добчев, режисьор Иван Добчев, Театрална работилница „Сфумато”

III. ИЗГРЯВАЩА ЗВЕЗДА

  1. Елена Димитрова за ролята на Арма в „Лазар и Иисус” по апокрифа на Емилиян Станев, авторски спектакъл на Иван Добчев, Театрална работилница „Сфумато”
  2. Тигран Торосян за ролята на Алхонон в „Тайбеле и нейният демон” от Исаак Башевис Сингер и Ева Фридман, сценичен вариант и постановка Пламен Марков, Драматичен театър „Гео Милев” – Стара Загора
  3. Яна Титова за ролята на Ирина в „Три сестри” от А. П. Чехов, режисьор Крикор Азарян, Младежки театър „Николай Бинев”

IV. СЦЕНОГРАФИЯ

  1. Владимир Славов за „Лазар и Иисус” по апокрифа на Емилиян Станев, авторски спектакъл на Иван Добчев, Театрална работилница „Сфумато”
  2. Мира Каланова за „Тайбеле и нейният демон” от Исаак Башевис Сингер и Ева Фридман, сценичен вариант и постановка Пламен Марков, Драматичен театър „Гео Милев” – Стара Загора
  3. Никола Тороманов за „Валентиновден” от Иван Вирипаев, режисьор Явор Гърдев, Малък градски театър „Зад канала”

V. КОСТЮМОГРАФИЯ

  1. Вечеслав Парапанов за „Двамата веронци” от Уилям Шекспир, постановка Борислав Чакринов, Драматичен театър „Адриана Будевска” – Бургас
  2. Диана Добрева и Николина Богданова за „Макбет” от Уилям Шекспир, режисьор Диана Добрева, Родопски драматичен театър „Николай Хайтов” – Смолян
  3. Елена Иванова за „Идеалният мъж” от Оскар Уайлд, постановка Тиери Акур, Народен театър „Иван Вазов”

VI. ТЕАТРАЛНА МУЗИКА

  1. Асен Аврамов за „Лазар и Иисус” по апокрифа на Емилиян Станев, авторски спектакъл на Иван Добчев, Театрална работилница „Сфумато”
  2. Иван Драголов за „Вампир” от Антон Страшимиров, режисьор Георги Михалков, съвместна продукция на Драматично-куклен театър „Иван Димов” – Хасково и Нов драматичен театър „Сълза и смях”
  3. Петя Диманова за „Макбет” от Уилям Шекспир, режисьор Диана Добрева, Родопски драматичен театър „Николай Хайтов” – Смолян

VII. ВОДЕЩА МЪЖКА РОЛЯ

  1. Атанас Атанасов за ролята на Eнрик Фонт в „Шведска защита” от Жорди Галсеран, режисьор Бина Харалампиева, Малък градски театър „Зад канала”
  2. Деян Донков за ролята на Иванов в „Иванов” от от А. П. Чехов, режисьор Маргарита Младенова, Народен театър „Иван Вазов”
  3. Йосиф Шамли за ролята на Порфирий Петрович в „Престъпление и наказание” по мотиви от едноименния роман на Ф. М. Достоевски, сценична версия и постановка Владлен Александров, Народен театър „Иван Вазов”

VIII. ВОДЕЩА ЖЕНСКА РОЛЯ

  1. Жорета Николова за ролята на Валентина във „Валентиновден” от Иван Вирипаев, режисьор Явор Гърдев, Малък градски театър „Зад канала”
  2. Мариана Жикич за ролята на Дора в „Сексуалните неврози на нашите родители” от Лукас Берфус, режисьор Николай Поляков, Общински театър „Възраждане”
  3. Мария Каварджикова за ролята на Малама във „Вампир” от Антон Страшимиров, режисьор Георги Михалков, съвместна продукция на Драматично-куклен театър „Иван Димов” – Хасково и Нов драматичен театър „Сълза и смях”

IX. РЕЖИСУРА

  1. Галин Стоев за „Малка пиеса за детска стая” от Яна Борисова, Театър 199 „Валентин Стойчев”
  2. Лилия Абаджиева за „В очакване на Годо” от Самюел Бекет, Държавен сатиричен театър „Алеко Константинов”
  3. Явор Гърдев за „Валентиновден” от Иван Вирипаев, Малък градски театър „Зад канала”

X. ПРЕДСТАВЛЕНИЕ

  1. „Валентинов ден” от Иван Вирипаев, режисьор Явор Гърдев, Малък градски театър „Зад канала”
  2. „Лазар и Иисус” по апокрифа на Емилиян Станев, авторски спектакъл на Иван Добчев, Театрална работилница „Сфумато”
  3. „Малка пиеса за детска стая” от Яна Борисова, режисьор Галин Стоев, Театър 199 „Валентин Стойчев”

XI. СЪВРЕМЕННА БЪЛГАРСКА ДРАМАТУРГИЯ

  1. „Къщата на Съдията” от Димитър Динев, Бургтеатър – Виена, Австрия, режисьор Никлаус Хелблинг
  2. „Малка пиеса за детска стая” от Яна Борисова, Театър 199 “Валентин Стойчев”, режисьор Галин Стоев
  3. „Стриндберг в Дамаск” от Георги Тенев и Иван Добчев, Театрална работилница „Сфумато”, режисьор Иван Добчев

Голямата награда за цялостен принос в театралното изкуство се присъжда на композитора Кирил Дончев.

На театър в Пловдив през МАЙ 2008

Logo DT-Plovdiv

Готова е програмата на Драматичен театър – Пловдив за месец май. Дали заради абитуриентските балове или друга някаква неясна за мен причина, през този месец няма гостуващи театри.

Ето я програмата:
програма на театъра за май 2008

Две събития не присъстват в картинката по-горе:

  • вторник, 13 май, гостува Оперно-Филхармонично дружетство – Пловдив с премиера на балетите „Любовна магия“ и „Нунча„. Билети се продават на касата на концертна зала.
  • четвъртък, 22 май, Церемония по връчването на Награди „Пловдив“, от 18 часа.

Билетите са пуснати в продажба, но едва ли ще има кой знае каква тълпа от мераклии, тъй че можете да си позволите да забавите с няколко дни купуването на билети.